Calgary

Calgary

Calgary leží v provincii Alberta, která je po Britské kolumbii druhou nejnavštěvovanější provincií Kanady. Hlavním městem Alberty je Edmonton, ale není zdaleko tak zajímavý, jako právě Calgary

Calgary se nachází asi hodinu a půl jízdy autem od populárního národního parku Banff. Město je ve světě proslavené díky kovbojskému festivalu Calgary Stampade, který se koná vždy v červenci a patří k nejdivočejším akcím v zemi. Centrum města je poseté mrakodrapy a moderními budovami ale už hodinu cestu od Calgary se nacházejí Skalisté hory, které nabízí nejkrásnější scenérie v celé Kanadě. 

Místa, která navštívit v Albertě

Alberta nabízí nespočet obdivuhodnuých míst, které bys při své návštěvě neměl opomenout, například národní park Banff, Glacier a Revelstoke, jezero Lake Louis, Mount Robson anebo národní park Jasper.

Studium v Kanadě, víza do Kanady, práce v Kanadě 4.9/5 8
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.