Doprava po Kanadě

Cestování po Kanadě

Cestování hromadnými dopravními prostředky v Kanadě je obtížnější, pokud necestuješ po velkých městěch jako je Toronto, Vancouver či Ottawa. Železničních tratí je pomálu a autobusové spoje často nejezdí na místa, kde jsou hotely a podobně. Co se týče letadel, může být letecká přeprava po Kanadě trochu matoucí, protože své služby nabízí velké množství přepravců. Nejvíce využívaným dopravním prostředkem je tedy auto, jelikož v Kanadě existuje hustá síť silnic a dálnic a cena benzínu se stále drží velmi nízko.

Náklady

Pokud Tě zajímá, jak je to s náklady na dopravu v Kanadě, letecká doprava je sice nejrychlejší, ale také nejdražší. Cestování vlaky a autobusy je poměrné levné a pokud jsi student, můžeš mít u přepravců nárok na slevu na jízdenku. Jestli plánuješ cestovat autem, náklady nejsou nejnižší, ale pokud vás jede více, může se jednoduše cena benzínu rozpočítat a cestování autem pak vyjde poměrně levně. Zajímavý způsob, jak cestovat po Kanadě autem zdarma je Driveaway, kdy lidé, kteří potřebují přepravit auto z místa na místo najímají někoho, kdo by jim ho tam, na jejich náklady, dovezl.

Cestování po Kanadě autem

Vzdálenosti měst v Severní Americe

Vzdalenosti v Severni Americe

Studium v Kanadě, víza do Kanady, práce v Kanadě 4.9/5 8
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.