Study & Work Kanada

Studijně pracovní pobyty v Kanadě

Speciálním typem kurzů jsou tzv. Co-Op neboli Study & Work programy. Tyto programy jsou ideální pro studenty, kteří si v Kanadě chtějí nejen zlepšit angličtinu a získat nové kvalifikace, ale také si nově nabyté znalosti vyzkoušet v praxi a ještě si něco přivydělat.

Study & Work programy jsou také zajímavou alternativou k Working Holiday vízům - nejsou totiž omezené kvótou ani věkem a na rozdíl od čistě studijních programů zahrnují možnost pracovat.

studenti pracující na laptopech

Základní informace o programu

Studenti tedy nejprve absolvují studium, během kterého se nejen zlepší v jazyce, ale také se naučí, jak to chodí v Kanadě při hledání práce. Studium zahrnuje kurzy jako je například Business Foundations, Hospitality Management nebo Customer Service Diploma. Při studiu je možné pracovat v omezené míře 20 hodin/týden. V druhé polovině programu potom mají možnost své znalosti uplatnit přímo v pracovním procesu a mohou už jen pracovat. Obvykle programy trvají 24-48 týdnů a studium a práce funguje v poměru 50:50 - čím delší je studium, tím delší je i pracovní část. 

Po skončení studia si studenti mohou vybrat, jestli si chtějí sami najít práci anebo jestli upřednostňují, aby jim práci našla škola. Škola je obvykle schopna zajistit buď neplacenou stáž v oboru (tzv. internship) anebo placenou práci (nejčastěji v oblasti pohostinství a služeb). V Britské Kolumbii to funguje trochu jinak - škola Ti musí zajistit placenou práci.

Pro účast v programu Co-Op je potřeba získat studentské vízum s pracovním povolením. Více o tom, jak podat žádost o studentské vízum, se dočteš zde.

Pro více informací o studijně-pracovním programu Co-Op v Kanadě neváhejte kontaktovat naše poradce!

Momentální nabídka programů Study and Work

 • ILAC College (Vancouver, Toronto)
  Service Excellence for Business
 • Arbutus College (Vancouver)
  Business Management
  Marketing
  International Trade
  Hospitality Management
 • Greystone College (Vancouver, Toronto)
  Diploma in Customer Service 
  Diploma in Business Communications
  Diploma in International Business Management
  Tourism & Hospitality Management Diploma
 • Tamwood Careers (Vancouver, Whistler)
  Hospitality and Tourism Programs
 • SELC Career College (Vancouver)
  Business Foundation
  Certificate & Diploma in Hospitality
 • Whistler Adventure School (Whistler)
  Adventure Guide Program
  Media Manager Program
  Retail & Manufacturing Program
  Ski Guide Training
  Rock Guide Training
  Alpine Guide Training
Studium v Kanadě, víza do Kanady, práce v Kanadě 4.9/5 8
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.