Univerzity v Kanadě

Univerzity v Kanadě

Kanadské univerzity každý rok vzdělají více než 1,5 milionu studentů. Nacházejí se na různých místech po celé Kanadě a liší se svou velikostí, charakterem i počtem nabízených programů.  Právě na kanadských univerzitách také probíhá jedna třetina celkového výzkumu v Kanadě.

Kanada je velmi populární destinací pro studenty, kteří chtějí získat vysokoškolský diplom v zahraničí, a to díky mnoha respektovaným univerzitám a pověsti bezpečné a přátelské země. Kanada trvale přispívá na školství velkou částí svého rozpočtu a díky tomu univerzity prosperují a stále zlepšují úroveň výuky i studentského života. Vzhledem k tomu, že Kanada nabízí školné nižší, než většina anglofonních zemí, stále více studentů ze zahraničí zvažuje studium právě zde.

Univerzity nabízejí programy od výtvarného umění, biologie a obchodu až po astronomii, mediálních studií nebo náboženství. V současné době je v Kanadě k dispozici více než 10 000 bakalářských a postgraduálních studijních programů. Bez ohledu na program, který si vybereš, je kanadský titul globálně uznávaný.

Fakta o kanadských univerzitách

  • nejstarší anglicky mluvící univerzita v Kanadě je University of New Brunswick
  • největší univerzita v Kanadě je University of Toronto
  • 51 % mezinárodních studentů plánuje po studiích zažádat o trvalý pobyt v Kanadě
  • průměrné školné v Kanadě je 14 000 CAD za rok

Kam dál?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace