Montreal

Montreal

Montreal je druhým nějvětším městem Kanady a nachází se v provincii Quebec. V Montrealu je vidět evropský vliv - moderní budovy se ční nad malebné starobylé památníky a historické budovy a díky tomu se můžeš cítit více jako doma. Montreal je městem pestrosti a najdeš zde nejrůznější druhy architektonických stylů, národností, jazyků a především chutí. V celém Quebecu je stále velmi silný francouzský vliv a právě tím se nejvíce liší od zbytku celé Severní Ameriky. Kamkoliv se podíváš, uvidíš znaky občanské hrdosti a také viditelné znaky prosperity. Montreal je v současnosti centrem filmového průmyslu a počítačových her a elektronického průmyslu jako takového. Rozvinuté tu jsou samozřejmě také služby.

Ulice v Montrealu

Co neminout v Montrealu

Montreal nabízí spousty zajímavostí a mezi nejatraktivnější patří Basilique Notre-Dame, Bonsecours Market, čtvrti Plateau, Quartier Latin, Musée d' Art Contemporain, Musée d' Archeologie et d' Histoire de Montreal anebo univerzita Ernest Cormier's Art Deco Université de Montréal.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace